English
Spausdinti
Į pradžią El.paštas Svetainės žemelapis
TAURAGĖS RAJONO SAVIVALDYBĖ

Biudžetinė įstaiga
Respublikos g. 2, LT-72255 Tauragė
Tel.: (8 446) 62 810, 55 344
Faks. (8 446) 70 801
El. paštas savivalda@taurage.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188737457


Renginių kalendorius
M A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29303101020304
Sausis
    2018     


 

Lankytojų statistika:

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

 

Gyventojams Verslininkams Turistams
| Naujienos
Žygaičių seniūnija -> Žygaičių seniūnija. Naujienos
JURGIS, JORGIS IR JURGELIS – SKAMBA JIS VISOM TARMELĖM!!!

Kaip ir kasmet, taip ir šiemet, sartininkiškiai triukšmingai šventė Jurgines. Šventė  prasidėjo Šv. Mišiomis Sartininkų  Šv. Jurgio bažnyčioje. Po mišių visi skubėjo į Sartininkų kultūros namų salę, kurioje laukė šventinis koncertas. Visus svečius ir sartininkiškius pasitiko piemenukai, vaišindami visu kepta „Jurgelio duona“, kuri yra pagrindinė Jurginių tradicija.

Šiemet šventės pavadinimas kalba pats už save, kad Jurginių šventė yra Sartininkuose išskirtinė, būtent dėl to, kad minime tautinio kostiumo bei kalbos kultūros metus.  Šventėje buvo galima pasiklausyti žemaičių tarmės, kuria kalbėjo Tauragės kultūros centro Lauksargių skyriaus meno vadovė Indrė Gedminienė, išgirdome pasakojimą suvalkiečių tarme  apie suvalkietiškas pinigų dalybas.

Savo gražius, nuoširdžius muzikinius sveikinimus Jurginių proga, skyrė Kintų Vydūno kultūros centro moterų vokalinis ansamblis „Nendra“ (vad. Laima Bušininkienė), kuris atliko keletą gražių kūrinių. Savo skambiu duetu džiugino ir Tauragės kultūros centro Batakių skyriaus darbuotojos Vaida ir Ramunė, o taip pat ir jų vokalinis ansamblis (vad. Ramunė Petravičiūtė - Kinderienė). Nebuvo pamiršti pasveikinti saviveiklininkų kolektyvo dalyviai, kasmet per Jurgines švenčiantys savo gimtadienius, taip pat Sartininkų kaime gyvenantys varduvininkai Jurgiai ir Jurgitos. Jiems linkėjome būti stipriais kaip atvelykio margučiais.Gražius linkėjimus skyrė ir Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Vytautas Navickas.

Šventės pabaigoje išgirdome  Sartininkų kultūros namų liaudiškos kapelos „Kamana“ dainų repertuarą (vad. Zigmantas Lešinskis). Už nuoširdų  atsidavimą kultūrai ir dalyvavimą kultūrinėje veikloje seniūnas Vytautas Juška Sartininkų liaudiškos kapelos kolektyvo dalyviams skyrė padėkas ir linkėjo būti toliau tokiais aktyviais savo kaimo šviesuliais.

Šventė iš ties buvo labai jauki,  graži savo tarme ir susibūrimu.

Dėkojame mūsų „darbščiosioms rankoms“- už „Jurgelio duonos“ kepimą - Elytei Vykertienei, už pagalbą organizuojant renginį - Vidai Žemgulienei, už dekoracijas - Raimondai Paulauskaitei Grudzinskienei, Tauragės rajono savivaldybės administracijai, piemenukams,  Žygaičių seniūnijai ir visiems kitiems prisidėjusiems.

 

Renginio vedėja  Ilona Ivanauskienė

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui

Archyvas
|

Mano paskyra

  
 
 
 
  
 
  
 
 
   
  
 
  
  
 
 
 
 
 
 
 
 
  
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

© Visos teisės saugomos. El. p. inform@taurage.lt.

Kopijuoti ir platinti www.taurage.lt skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama
Svetainę sukūrė  Idamas. Panaudotas SmartWeb

Į puslapio viršų (Left Alt+Z+Enter)